serzh84odarenko (serzh84odarenko) wrote,
serzh84odarenko
serzh84odarenko

Бабусі - наркобаронеси

Hаркомани на городі

Hаркомани на городі

Hаркомани на городі

Ріжуть маковиння

(Сергій Кузьминський)

Пам'ятаю, раніше в селах на городах вільно саджали мак. Коли він дозрівав, наставала пора косеників – коржиків, щедро змащених маком в цукровому сиропі. Згодом влада, захоплена боротьбою з наркоманією, заборонила вирощувати цю культуру. Бабці знайшли вихід – обсаджували її кукурудзою – від сторонніх очей. Але наркомани і там знаходили. Бува’ прокинешся вранці, підеш на город, а там, матінко божа, всі головки підрізані. І так хитро – поодаль здавалося, що вони цілі, а підійдеш ближче і бачиш що до жодної потрощені – зціджували, бісові душі, макове молочко.

В ті часи бабця дуже полюбляла мені розповідати байку, як у однієї жіночки постійно дитина плакала. От їй односельчани і порадили напоїти її відваром молодих макових голівок. Але жінка, певно, перестаралася і не витримала дозу – дитина заснула навіки.

А ще моїй бабці не раз пропонували за великі гроші продати макові коробочки – вже порожні, після зібрання врожаю. Здається по 100 грн за мішок давали – тоді це були шалені гроші! Баба Катя ляклива – тому відмовляла, а сусідка Пріська знала – ризикувати їй нічим – 80-річну ніхто до в’язниці не запроторить. То за декілька врожаїв забезпечила онучкам вищу освіту. Плантації у неї великі були.

А якось одного ранку прокинувся – а по селу кіпіш. Народ гудить – переказує один одному чутки про наркоманів. З’ясувалося, на кутку, у Кіндрата, наркоманів спіймали. На гарячому. Старому діду пощастило – у нього на той час гостював син – моцний боров. Він з тих хилих нариків ледве душу не витрусив – сусіди прибігли аби рятувати злодіїв. Хтось викликав міліцію – напівживих їх забрали у відділок. А сільському герою за бійку нічогісінько не було. Бо часи були правильні. А зараз що? В Ніжині (до речі, недалеко від мого села) посадили на максимально великі строки людей, що боролися з наркоманами. Так званих ніжинських наркоманів. О, врємєна, о, нрави…

Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 3 comments